نتایج جستجو برای عبارت :

ماهنامه ناداستان ۳: سفر

شماره سوم ماهنامه «ناداستان» با موضوع سفر.از بین سه شماره‌ای که تا به حال از این ماهنامه خوندم، این شماره بهترینش بوده. بهترین روایت‌های این شماره به سلیقه من:«قاره نورد»: مارال یازارلو اولین زن ایرانیه که با موتور به هفت قاره سفر کرده. حتی در حین سفر ازدواج کرده و همسرش برای دیدنش به پونزده کشور سفر کرده.«آب، بابا، جاده»: روایت خانواده‌ای که مدام در سفرن و تصمیم گرفتن فرزندانشون رو به مدرسه نفرستن و خودشون بهشون آموزش بدن!«آب رفتن»: روایت
5 ماهنامه عکاسی شات
دانلود 5 ماهنامه عکاسی شات، در قالب فایل های pdf یا کیفیت بالا. این فایل شامل 5 جلد ماهنامه باکیفیت عکاسی بسیار زیبا با مطالب ارزنده است.این ماهنامه ها به خاطر حجم بالا در یک فایل RAR قرار داده شده اند .کسانی که علاقه به هنر عکاسی دارند حتما از خرید این ماهنامه ها به صورت یکجا پشیمان نخواهند شد...
پدرم راوی ست .کم می گوید، بیشتر حوصله ندارد و طاقتش سر رفته از زیستن. اما تعریف که میکند، چراغ زندگی را روشن میکند. «قصه» فراوان دارد. با هر مایه ایی که فکرش را میشود کرد: شاد و طنز، غمگین، حماسی ، عاشقانه ، دردآور. این مایه ی آخری ، تنها نیست. همراه همه ی مایه های دیگر است. درد ضمیمه ی هر مایه ایی است در دنیای قصه های او. قصه های او قصه نیستند، یا به تعریف امروز داستان نیستند. با حساب یک تعریف، «ناداستان » هستند (معادل فارسی nonfiction) 
ناداستان را یک
دومین شماره‌ی ماهنامه‌ی ناداستان به تازگی منتشر شده و به قدری جذاب بود که من توی چند ساعت همه‌ی دویست و چند صفحش رو خوندم. این شماره‌ی ناداستان به موضوع «کار» پرداخته و پره از روایت‌های مستند و واقعی مرتبط با این موضوع . جذاب‌ترین قسمت‌های این شماره واسه‌ی من:
ایهاالساقی از آرش صادق‌بیگی: آرش صادق‌بیگی یک روز رو با یه تولیدکننده و پخش‌کننده‌ی ماری‌جوانا گذرونده، همراهش جنس مصرف کرده، پخش کرده و از زبان خودش درمورد کارش، سختی‌هاش و
بنا به درخواست صاحب امتیاز نشریه دانشجویی آرامین، کانون قرآن و عترت (علیهم السلام) دانشجویان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و با موافقت کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی دانشگاه تهران در جلسه روز هفتم خرداد ماه، نشریه دانشجویی آرامین از دو هفته نامه به ماهنامه تغییر پیدا کرد.
هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ إِنَّمَا یَتَذَکَّرُ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ - آیا آنان که می‌دانند با آنان که نمی‌دانند برابرند؟ تنها خردمندان متذکر می شوند». (زمر/ ۹)
آیا تا به حال به صدای ورق زدن یک کتاب دقت کرده اید؟ یک کتاب بردارید و سریع ورق بزنید! صدایش شبیه بال زدن پرنده است! این صدا ، صدای پرواز اندیشه و فکر و خیال است. صدایی که تجربه و مشاهده و تحقیق و مقایسه‌ی دانشمندی را در غرب زمین به شرق آن می‌ر
مطلبی نوشته ام که در پنجاه و ششمین شماره ی ماهنامه ی «بازاریاب بازارساز»، بهمن ماه 1397 منتشر کرده اند.
از دوستان عزیزم سپاسگزارم و مجددا خدمت شما خوانندگان عزیز و ارجمند یادآوری می کنم که جهت دریافت فایل هر دو مجله ی زیر مجموعه TMBA (دو ماهنامه ی «توسعه ی مهندسی بازار» و ماهنامه ی «بازاریاب بازارساز») کافی است وارد کانال تلگرامی گروه TMBA بشوید و از آنجا با کمک ربات تلگرامی، مجلات را به رایگان دانلود  و مطالعه کنید.
ادامه مطلب
مهرماه پارسال یکی از "ناداستان" هام در سایت "ناداستان" چاپ شد."ناداستان" یا "non-fiction" ، یعنی چیزی که عین واقعیت هست و هیچ دخل و تصرفی داخلش نکردی. مثل این که دفتر خاطراتت رو برداری و واسه یکی بخونی!با این که این متن واقعی هستش، اما شرح حال خودم نیست، و مربوط می شه به دوتا از دوستام.در حقیقت اتفاقات حقیقیِ زندگی اون ها رو به هم متصل کردم و شد این "ناداستان"به قول جلال آل احمد "اگه من چیزی رو بسازم، حتی اگه دروغ نباشه، واقعی نیست" و شاید بشه گفت مهم تری
دبیر تحریریه ماهنامه فکر اقتصادی
روح الله مهرجو،پژوهشگر اجتماعی
و مدرس دانشگاه پایگاه خبری فکراقتصادی_ شغل مهمترین عامل آرامش روحی و
روانی مردم در جامعه امروزی است. داشتن یک شغل خوب به معنای درآمد اقتصادی
برای گذران زندگی است. به همین دلیل به نخستین اولویت انسان‌ها بدل شده
است. وقتی این مهم حاصل می‌شود، امنیت شغلی مبحثی است مطرح می‌شود و مورد
کنکاش و بررسی عالم علوم اجتماعی و حتی نظریه پردازان حوزه‌های مختلفی،
اقتصادی، اجتماعی و حت
من عاشق نوشتنم. و این عشق به نوشتن رو امسال می خوام تقویت کنم. مثل همین روزنوشت‌ها که هر شب، با ایده یا بی‌ایده، خوب یا بد، قوی یا ضعیف، متمرکز یا نامتمرکز، غمگین یا خوشحال، عصبانی یا مهربون، خودم رو موظف می‌کنم چند خط بنویسم. شاید این نوشتن‌های اجباری باعث بشه بالاخره پروژه‌های ناتموم نویسندگی‌م رو به پایان برسونم.فکر کنم از سال نود دارم می‌نویسم که ایشالا سال بعد اولین رمان/مجموعه داستانم رو به نمایشگاه کتاب می‌رسونم. امسال این حسرت
در شماره ی 57 ماهنامه ی «بازاریاب بازارساز»، که اسفندماه 97 به چاپ رسیده، مقاله ای کوتاه داشته ام که مانند مقالات قبلی  من در این ماهنامه، آموزش نکته ای از نکات ضروری برای فروشندگان و بازاریابان است که در روند روتین فعالیت ها گاه  به فراموشی سپرده شده است.

جهت دریافت فایل هر یک از دو مجله ی  «توسعه ی مهندسی بازار» و  «بازاریاب بازارساز»، وارد کانال تلگرامی گروه TMBA بشوید و از آنجا با کمک ربات تلگرامی، مجلات را به رایگان دانلود و مطالعه کنی
داستان من و "داستان" از آن کتابخانه ی کوچک انتهای راهرو شروع شد. دوم راهنمایی بودم و زنگ نفریح ها پاتوقم همان کتابخانه بود، عاشق این بودم که فقط در فضای کتاب ها نفس بکشم، آنها را مرتب بچینم، بعد یکی یکی آن ها را ورق بزنم، کتابهای کم شناخته شده را بخوانم، هرکسی کتاب خواست سلیقه اش را بپرسم و کتابی درخور به او معرفی کنم. وقتی آنجا بودم انگار کل آن فضا متعلق به من بود. "داستان" را همانجا دیدم. طبقه ی دوم از پایین بود. هیچ وقت رغبت نمیکردم بخوانمش. به
بچه های بالا اینقدری که روی منتقدین دولت به خصوص از نوع حزب اللهی تمرکز کرده اند حواسشان به دانه درشت ها نیست. این میشود که چند طلبه به خاطر نقد دولت تحت نظر گرفته میشوند و گاه با دستبند و چشم بند به بازداشتگاه میروند اما در غفلت حضرات پاچه خوار شانزده مدیر ارشد نفتی اسیر هوس میشوند و میلیونها دلار از اموال ملت را به خال هندوی یک زن نفوذی به باد میدهند و کسی حواسش نیست تا قبل از وقوع حادثه اقدام به پبشگیری کند و ...
انگار نظارتها فقط برای بی کس و
کتاب صوتی 9 مرد موفق 90 رمز موفقیت

دانلود فایل

در شنوتو به گنجینه ای از پادکست ها، آلبوم های موسیقی ...
کتاب صوتی 9 مرد موفق، 90 رمز موفقیت اثر ماهنامه شبکه - نوارwww.navaar.ir › کتاب های صوتی › مدیریت و موفقیت رتبه: ۴ - ‏۸۷ رأیکتاب صوتی 9 مرد موفق، 90 رمز موفقیت اثر ماهنامه شبکه . بهترین و جدید ترین کتاب های صوتی را دانلود کرده و در کامپیوتر، تبلت و یا موبایل خود گوش نمایید.
دانلود کتاب صوتی 9 مرد موفق 90 رمز موفقیت | رازهای موفق
دانلود کتاب صوتی 9 مرد موفق 90 رمز موفقیت

دانلود فایل

در شنوتو به گنجینه ای از پادکست ها، آلبوم های موسیقی ...
کتاب صوتی 9 مرد موفق، 90 رمز موفقیت اثر ماهنامه شبکه - نوارwww.navaar.ir › کتاب های صوتی › مدیریت و موفقیت رتبه: ۴ - ‏۸۷ رأیکتاب صوتی 9 مرد موفق، 90 رمز موفقیت اثر ماهنامه شبکه . بهترین و جدید ترین کتاب های صوتی را دانلود کرده و در کامپیوتر، تبلت و یا موبایل خود گوش نمایید.
دانلود کتاب صوتی 9 مرد موفق 90 رمز موفقیت | رازهای موفقیتwww.takbook.co
بسم الله
بخش ارتوپدی دارد تمام میشود.سرشار از بیهودگی.همان طور که از بیمارستان انتظار داشتم.مبارکم باد.
ناداستان میخوانم و میروم گم میشوم لای زندگی دیگران.چیزی که خودم نبوده ام ولی میخواهم حس کنم.
از تمام خقیقت های دنیا مرگ همیشه برایم جذاب تر از بقیه بوده.چیزی که نمیشود تعریفش کرد و راه برگشتی ندارد و برای همه ی آدم های دنیا به یک شکل اتفاق می افتد.همین است که بیشتر تجربه های زندگی ام را در مقابل این حقیقت بالا پایین میکنم تا وزنشان دستم بیا
اوصیکم به خواندن سایت ناداستان. بسیور لذت آور است. لینکش هم کردم در پیوندها. 
+ همه یا آلبوم دادن، یا دارن میدن، یه فصل از سریالا اومده، یا داره میاد. چه خبره :/ چرا یهو پلی شدن :|
+ تباها؟ اگر به مانند من جدیدا آهنگیون بی کلام بهتان بیشتر میخورد اوصیکم به این سایته. شبیه همون سایت موسیقی قبلیس. 
گوشیمو گم کردم! :| قبلا از خودم میپرسیدم چطور میشه یکی گوشیشو جا بذاره یا گم کنه؟ خودم شدم :/
داشتم از خودم میپرسیدم من هیچوقت ممکنه اسم بچمو بذارم آتریسا؟
ماهنامه دانشجویی علمی- فرهنگی چهاربرگ

دانشگاه علوم پزشکی بم

مدیر مسئول و صاحب امتیاز: میلاد منصوری

سردبیر: نوشین ناصری

طراحی جلد و صفحه آرایی: پوریا محمدی، زینب
ابراهیمی، زهرا بغیاری، مژده بلندنظر،رسول منصور کریمی، ماهان خواجه عیدی

بخش الکترونیک: سبحان کاویانی

هیئت تحریریه: سید محمد جعفری، حسن حقیقت، زهره  دادی،حمیده هاشم  پور،رعنا مشایخ، فاطمه مهدی زاده، سارا رحیمی ،

زهرا صادقی

با تشکر از : مریم جوانی، حانیه پریزاد، آرا
ماهنامه عصر تراکنش / لایت‌کوین ارز رمزنگاری‌شده و نرم‌افزار منبع‌بازی است که از لحاظ مسائل فنی بسیار شبیه به بیت‌کوین است. در واقع ایجاد و انتقال کوین روی این نرم‌افزار از طریق پروتکل رمزنگاری‌شده منبع‌باز انجام می‌شود و تحت نظارت و کنترل هیچ نهاد نظارتی نیست.
ادامه مطلب
‎به مناسبت روز خبرنگار بازدید و عرض تبریک و هم اندیشی مدیریت محترم آموزش وپرورش شهرکاشمر جناب آقای دکتر طاهریان به اتفاق معاونین محترمشان آقای مهندس طاهریان و حاج آقای رمضانی و مسئول محترم دفتر و روابط عمومی جناب آقای جوادی با اعضای هیئت تحریریه و مدیرمسئول ماهنامه دیده بان ترشیز.تاکیدبر پرورش دانش آموزان خبرنگاری که مطالبه گر و عدالتخواه در کمال رعایت صداقت و انصاف ...
1.
2.
3.
4.
بین مدل های فراری F40 و F50، فراری مدل F355 را در سال 1994 تولید کرد که برای هوندا NSX رقیب قدر قدرتی بود. این ابر ماشین از پیشرانه 3500 سی سی 8 سیلندر خورجینی سود می برد که در هر سیلندر 5 سوپاپ داشت. این ماشین با قدرت خروجی 375 اسب بخار، توسط پنین فارینا طراحی شده و در بین سال های 1992 تا 1994 رقم قابل توجه 11 هزار و 200 دستگاه از آن تولید شد. وزن ماشین در بازه 1.3 تا 1.4 تن قرار داشت.
منبع: ماهنامه مجله ماشین
اسدالله عسگراولادی، بازرگان ایرانی، معروف‌ترین صادرکننده خشکبار ایران و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بود که امروز به علت عارضه مغزی درگذشت.
ماهنامه فوربس میزان سرمایه او را حدود ۸ میلیارد دلار برآورد می‌کند.
او علاوه بر تجارت خشکبار، ملاک بزرگی هم بود. او در جلسه‌ای تصمیم داشت برای خرید نمایشگاه بین‌المللی(۸۵۰۰۰۰مترمربع) چک روز بکشد.
خانه ۱۳۰۰متری خیابان فرشته که در آن ساکن بود ۱۰ میلیون دلار می‌ارزید.
او همیشه با ۴۰ درصد سود تج
 -  مقاله بهداشت روانی در آموزشگاه : سید محمد میر کمالی . فصلنامه مدیریت آموزش و پرورش، دوره پنجم ، تابستان و پاییز 1377
 - دفتر امور زنان، (1385)، «آشنایی با مهارتها و شیوه‌های بهره یابی از امکانات آموزشی، فرهنگی، ورزشی - مرآتی، کیانوش(1382)، «به شادی همی دار تن را جوان»، ماهنامه پیوند، شماره 289، – صباغیان، زهرا(1384)، «مدرسه وتقویت نشاط و امید به زندگی»، ماهنامه پیوند، انجمن اولیا و مربیان، شماره 309، 310، 311،
ادامه مطلب

نشریه شهر انتظار پیش از این به همت نوجوانان مسجد الزهرا (س) سمنان  به صورت ماهنامه منتشر می شد. بیشتر از  10 شماره از این نشریه چاپ شد و در بین مردم سمنان مخصوصا نوجوانان که مخاطب اصلی آن می باشد منتشر شد.
پس از وقفه حدود یک ساله نشریه شهر انتظار با کادر جدید و ارتقاء گرافیک و صفحه آرایی آن از محرم سال 1398 توسط هیئت (نوجوانان) مسجد الزهرا (س) مجددا شروع به فعالیت کرد.

سه شماره از این نشریه در محرم 1398 منتشر شد که می توانید در ادامه دانلود کنید.
اد
قسمت ۷۱ : به نام خدا. الان قد ڪشیدم! آن‌زمان ڪه در حالِ قدڪشیدن! بودم، حاشیه را زودتر از متن پی می‌جُستم. این‌طور:

تَه‌مقاله‌ی هفته‌نامه‌ی «گُل‌آقا» را -ڪه در آخر مجله چاپ می‌شد_ جلوتر از همه‌جای این نشریه می‌خواندم ڪه زودتر بدانم مرحوم ڪیومرث صابری فومنی چه می‌گوید.

ستون «دریچه»ی آقای جلال رفیع در «اطلاعات» را زودتر از هر جایی نگاه می‌انداختم. سپس نوشته‌های صاحب ستونِ «نقد حال» را.

نیم‌ستون آخرین ورقه‌ی «همشهری» را اول می‌خوا
بعد از یکسال و شیش ماه واقعا نمی‌دونم از کجا شروع کنم و از چی بگم! 
چجوری تونستم اینهمه وقت طاقت بیارم دوری از فضای وبلاگ‌نویسی و نوشتن رو؟؟؟
دیروز اتفاقی در حین وبگردی هام، به ماهنامه جیم برخوردم.دیدم آآآآآ من یه زمانی اینجا عضو بودم و می نوشتم! نوشته هام رو یه دور خوندم .دیدم آآآآآآآمن یه زمانی می نوشتم اصلا!!! 
بعد از خوندن اون نوشته ها سری به بیان و وبلاگهای دوست و همسایه زدم...چه خاطرات و حس و حال قشنگ و شیرینی برام زنده شد...ولی اکثر بچه ها
♨️ نماز اول وقت شاه کلید ♨️
نقل است #جوانی نزد شیخ حسنعلی نخودکی(ره) آمد و گفت: سه قفل در زندگی‌ام وجود دارد و سه کلید از شما می‌خواهم! قفل اوّل این است که دوست دارم یک #ازدواج سالم داشته باشم، قفل دوم اینکه دوست دارم کارم #برکت داشته باشد و قفل سوم اینکه دوست دارم #عاقبت بخیر شوم.
شیخ نخودکی فرمود: برای قفل اول، نمازت را اوّل وقت بخوان. برای قفل دوم نمازت را اوّل وقت بخوان. و برای قفل سوم هم نمازت را اوّل وقت بخوان!جوان عرض کرد: سه قفل با یک کلید

(برای نمایش در سایز بزرگ کلیک کنید)

با سلام خدمت همگی عزیزان

مژده به علاقه مندان و هنردوستان، به اطلاعتون میرسانم که مقاله استاد امیر کریمی تحت عنوان متد گیتار فینگرپیکینگ: ظرفیتی جدید در نوازندگی گیتار هم اکنون در ماهنامه تخصصی گزارش موسیقی به چاپ رسیده و در دسترس علاقه مندان در سراسر کشور و خارج از کشور قرار گرفته است، این مقاله شامل معرفی مبحث کامل متدولوژی فینگرپیکینگ و توضیحات فنی و تشریح تکنیک های منحصر بفرد این متد میباشد.

با سلام خدمت همگی عزیزان
مژده به علاقه مندان و هنردوستان، به اطلاعتون میرسانم که مقاله استاد امیر کریمی تحت عنوان متد گیتار فینگرپیکینگ: ظرفیتی جدید در نوازندگی گیتار هم اکنون در ماهنامه تخصصی گزارش موسیقی به چاپ رسیده و در دسترس علاقه مندان در سراسر کشور و خارج از کشور قرار گرفته است، این مقاله شامل معرفی مبحث کامل متدولوژی فینگرپیکینگ و توضیحات فنی و تشریح تکنیک های منحصر بفرد این متد میباشد. 

با سلام خدمت همگی عزیزان
کتاب طلسماتی دنیا که تحت عنوان ماهنامه به زبان اردو چاپ شده است کتابی در زمینه علوم غریبه میباشد که محتوای آن در زمینه انواع طلسمات خیر وشر معرفی و توضیح اسم اعظم دیو بندی و چند موضوع دیگر در زمینه علوم غریبه میباشد در ادامه بخشی از عناوین موضوعات کتاب را میخوانید
ادامه مطلب
آثار معنوی و روانی فعالیت ورزشی
فعالیت ورزشی علاوه بر آثار زیاد و مفیدی که بر سلامت جسمانی دارد به مراتب آثار بیشتری بر سلامت روانی افراد نیز دارد زیرا همانطور که می دانید هرگونه آشفتگی روحی و روانی سلامت جسمانی ما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.ماهنامه دنیای سلامت - دکتر امید صالحیان، فیزیولوژیست ورزشی: همانطوری که با ورزش قوت جسمانی خودتان را تقویت می کنید، قوای روحانی تان را هم تهیه و تقویت کنید. همانطوری که کوشش می کنید جسمتان قوی باشد، ک
راهیابی و موفقیت دو جوان پاوه ای در انتخابات انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه غرب
به گزارش سلام پاوه: یازدهمین دوره انتخابات انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه غرب، با حضور اساتید برجسته دانشگاه و مدیران استانی به صورت الکترونیکی برگزار گردید.
مهندس عادل رستمی تبار و مهندس آرام قادری از جوانان شهر باینگان با کسب آرای لازمه، به عنوان عضو اصلی وارد هیئت مدیره این انجمن معتبر علمی شوند.
شایان ذکر است مهندس رستمی تبار کارشناس ارشد بهره برد
دوستان عزیز خبرنگار
زندگی انسان امروز، بیش از هر زمان دیگر مرهون تلاش فعالان عرصه خبرو اطلاع رسانی است؛ آنانی که بدون هیچ چشمداشتی، آگاهی بخشی به جامعه را رسالت خویش قرار داده و با تراوش رنج و غم و شادی مردم از قلم متعهد خود "چو عضوی به درد آورد روزگار  دگر عضوها را نمانـد قرار"  را عینیت می‌بخشند.
فرارسیدن 17مرداد، روز خبرنگار و روز پاسداشت مقام انسان های آزاده ای که برای دستیابی به حقیقت و تولید و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی فرو گذار نمی کن
نمی‌دانم چرا میانگین تعداد صفحات و تعداد کلماتی که در یک روز می‌خوانم و می‌نویسم در این یک هفته این‌قدر زیاد شده. هم‌زمان مجله‌ی ناداستان و ناصر ارمنیِ امیرخانی و نیایش چرنوبیلِ الکسیویچ را پیش می‌برم. شروعِ نوشتنِ یک داستانِ کوتاهِ کوتاه دیگر و دیدن سخرانی‌های همایشی که سه مطلب قبل ازش یاد شد را هم به کارهای روزانه‌ام اضافه کنید. قسمت بزرگی از ذهن‌م هم ناخودآگاه درگیر برنامه‌ریزی برای تابستان است. قسمت دیگری هم درگیر نشریه‌ی تک
ماهنامه پیوست: طبق آمار منتشر شده از سوی شاپرک، تعدادتراکنش‌های انجام شده روی شاپرک در مهرماه گذشته نسبت به ماه ماقبل از آن ۱.۶۰ درصد کاهش یافت اما از نظر تعداد ۱.۱۸ درصد افزایش یافت. با وجود گسترش اینترنت در میان مردم و اقبال مردم به استفاده از موبایل اما همواره استفاده از کارتخوان در صدر استفاده از سایر ابزارهای پرداخت قرار داشته است.کارتخوان فروشگاهی با سهم ۸۷.۶۹ درصدی بیشترین تعدادتراکنش را در بین سایر ابزارهای پذیرش به خود اختصاص داد
راز آن بوی شگفت                        
«راز آن بوی شگفت» داستانی است با زبان شاعرانه که در آن ابر و گنجشک و سایر موجودات هم نقش دارند و اثر با انبوهی از خرده روایت های به هم پیوسته جلو می رود.
کتاب: راز آن بوی شگفت
نویسنده: فریبا کلهر
انتشارات: به نشر
فریبا کلهر، رمان نویس و نویسندۀ پرکاری است که فعالیت خود در حیطه ادبیات داستانی کودک و نوجوان را از دهه 1360  و با حضور در مجله های «رشد» آغاز کرده و تألیفات زیادی نیز در این حیطه از خ
توی ایتا یا تلگرام یا همین جا پیام بدهید تا لینک ۴ قسمت آماده شده را بفرستم و مشغول شوید.
اکانت ایتا و تلگرام @javad_alawi
قرار شد که هر ماه به عنوان ماهنامه خلاصه چندین کتاب نویسندگی را بنویسم. این جزوه نویسندگی آذر ماه است که شامل مباحث زیر می‌شود:
۱.مقدمه کوتاهی از من (۳ صفحه)
۲.خلاصه کتاب بهتر بنویسیم (۲۹ صفحه)
۳. نکاتی از کتاب هنر داستا‌ن‌نویسی(۱ صفحه)
۴.نکاتی از کتاب هنر نویسندگی خلاق(۳ صفحه)
۵. خلاصه کتاب راه داستان(احتمالا ۱۵ صفحه، تا پس فردا آ
نمی‌دانم چرا میانگین تعداد صفحات و تعداد کلماتی که در یک روز می‌خوانم و می‌نویسم در این یک هفته این‌قدر زیاد شده. هم‌زمان مجله‌ی ناداستان و ناصر ارمنیِ امیرخانی و نیایش چرنوبیلِ الکسیویچ را پیش می‌برم. شروعِ نوشتنِ یک داستانِ کوتاهِ کوتاه دیگر و دیدن سخرانی‌های همایشی که سه مطلب قبل ازش یاد شد را هم به کارهای روزانه‌ام اضافه کنید. قسمت بزرگی از ذهن‌م هم ناخودآگاه درگیر برنامه‌ریزی برای تابستان است. قسمت دیگری هم درگیر نشریه‌ی تک
توی ایتا یا تلگرام یا همین جا پیام بدهید تا لینک ۴ قسمت آماده شده را بفرستم و مشغول شوید.
اکانت ایتا و تلگرام @javad_alawi
قرار شد که هر ماه به عنوان ماهنامه خلاصه چندین کتاب نویسندگی را بنویسم. این جزوه نویسندگی آذر ماه است که شامل مباحث زیر می‌شود:
۱.مقدمه کوتاهی از من (۳ صفحه)
۲.خلاصه کتاب بهتر بنویسیم (۲۹ صفحه)
۳. نکاتی از کتاب راه داستان(۱ صفحه)
۴.نکاتی از کتاب هنر نویسندگی خلاق(۳ صفحه)
۵. خلاصه کتاب راه داستان(احتمالا ۱۵ صفحه، تا پس فردا آماده می‌
اولین باری که ماهنامه ی «داستان» همشهری را ملاقات کردم ... مطمئن نیستم دقیقا کی بود . نمیدانم چرا در خاطراتم تصویر شماره ی دی 1392 ، ویژه ی شب یلدا زنده می شود ؛ با آن عکس روی جلد ؛ دختر یا پسر بچه ای که به زمین خیره است و مایی که از بالا به او نگاه می کنیم ، فقط فرق سرش را می بینیم ...  و او دنبال چیزی می گردد ، شاید دانه ای از دانه های اناری که روی میز پخش شده .
داستان دی ماه آن سال را ورق می زنم ... «شب چله و چهلمین شماره ی پیاپی ماهنامه ی داستان همشهری .
مجتمع چاپ برگ زرین از قدیمی ترین و معروف ترین شرکت های چاپ و تبلیغات در غرب تهران می باشد . این شرکت با در اختیار داشتن بروز ترین دستگاه ها چاپ آماده ارائه خدمات بصورت شبانه روزی به شما عزیزان جهت چاپ و تبلیغات کسب و کارتان می باشد.

برگ زرین در سال نچندان دور بصورت محلی و در غرب تهران فعالیت می کرد ، بیشتر فعالیت این شرکت مربوط به چاپ ماهنامه یا همان مجله و پیک تبلیغاتی می باشد . 
برگ زرین در اواخر سال 96 شروع به گسترش کسب و کار خود کرد و خدمات چ
اوایل امسال بود (30 خرداد ماه) اعضای شورای شهر با دعوت و اعلام همکاری برخی جوانان شهر تصمیم گرفتند که از نظرات جوانان در مدیریت شهری استفاده کنند و به عنوان بازویی برای آنها باشند. بنده در حوزه فرهنگی و مسائل شهری چند نکته را گفتم که یکی از انها نداشتن یک رسانه قوی در شهر و شهرستان بود. مردم دولت اباد و در کل برخوار یک بلندگو قوی ندارند یک روزنامه، هفته نامه،ماهنامه،گاهنامه ، سایت خبری و... متاسفانه نداریم و همین باعث شده که طی سالیان متمادی حق
تقویم دیواری اختصاصی شرکت کوموری‏، که شب تحویل سال نو میلادی به دفتر ماهنامه صنعت چاپ رسید، خود نمونه‌ای از کارهای نفیس چاپی است، این تقویم با عنوان جادوی رنگ‌ها‏، نمونه‌ای است از به کارگیری درست تکنیک‌های چاپ افست برای بازآفرینی تصاویری هرچه واقعی‌تر. موضوع عکس‌های این تقویم دیواری، ظرف‌های چینی فاخر ژاپن است.که در صفحه آخر تقویم شرح عملیات چاپ هر برگ ذکر شده است. کارها 5 رنگ تا 7 رنگ و اغلب با وارنیش موضعی افست، باضافه کوتینگ و تکنی
 لب‌های امیر همیشه می‌خندید. از همان بچگی همین‌طور بود. گاهی که به رفتارش دقیق می‌شدم، متوجه می‌شدم چقدر با خواهر و برادرهایش فرق دارد. مهربانی و عاطفه امیر، طور خاصی بود. محبتش آن‌قدر خالصانه و بی‌دریغ بود که دل آدم را قرص می‌کرد. مودب بود. هیچ‌وقت نشد پرخاش کند. احترامش به من و حاجی که دیگر جای خود داشت.

سیزده سالش بود که بدون این که به او بگوییم، خودش نماز خواندن را شروع کرد. یک روز آمد سراغم و گفت: مامان، می‌شه یه جانماز به من بدی که
بات نت چیست و چرا خطرناک است

ماهنامه شبکه 210
در
دنیای امنیت کامپیوتری دو واژه خطرناک وجود دارد که تعامل مستقیمی با
یکدیگر دارند. حمله‌های منع سرویس توزیع‌شده و بات‌نت‌ها دو اصطلاحی هستند
که در ترکیب با یکدیگر هر زیرساختی را با چالش جدی روبه‌رو می‌کنند. در این
میان، بات‌نت‌ها عملکردی به‌مراتب فراتر از یک تخریب ساده دارند.
ادامه مطلب
مناطق و تعرفه پیک برتر سال 1398

ماهنامه آگهی پیک برتر، با هدف تبلیغات در سطح منطقه ای و محلی فعالیت می کند و هدف آن معرفی کسب و کارهای اطراف همان منطقه برای بسیاری از مشاغل و در مواردی مثل رستورانهای بزرگ، معرفی کسب و کارهای منطقه ای دیگر است و به طور رایگان درب منازل توزیع می شود.

از ویژگی هایی دارای اهمیت برای مشتریان پیک برتر می توان به طراحی رایگان، بازدید تیراژ جهت اطمینان از تیراژ قبل از پخش، توزیع مویرگی و مشاهده آنلاین و حتی بررسی نامح
چند شب پیش مقام معظم رهبری در دیدار با شاعران و اساتید دانشگاه فرمودند:من راجع به زبان فارسی حقیقتاً نگرانم زیرا در جریان عمومی، زبان فارسی در حال فرسایش است. من از صداوسیما گله‌مندم، به دلیل اینکه به جای
ترویج زبان صحیح و معیار و زبان صیقل‌خورده و درست، گاهی زبان بی‌هویت و
تعابیر غلط و بدتر از همه تعابیر خارجی را ترویج می‌کند. انتشار فلان لغت
فرنگی یک مترجم یا نویسنده از تلویزیون، موجب عمومی شدن آن لغت و آلوده شدن
زبان به زوائد مضرّ می
و سلام و درود خدا بر تمامی وقایع‌ نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‏دارند
 و خامه خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی‏گیرند.
سلام و درود خدا بر تمامی خبرنگاران شهید که قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با زرمندان و زورمندان بریده از انسانیت و قدرت‌های سلطه ‏گر جهانی قرار دادند و در این راه پرافتخار به لقاء محبوب رسیدند.
خبرنگار باید بداند و می‏داند که آن کس که آگاه‏تر است مسؤول‏تر است.
 مسؤول در قبا

مشخصات فردی و روزمه کاری افراز بهزاد زاده
نام و نام  خانوادگی :افراز بهزادزادهتاریخ تولد: ۱۳۵۳سوابق تحصیلی۱-دیپلم فرهنگ و ادب٢-کارشناسی علوم و انتظامی٣-کارشناسی حقوق٤-کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسیسوابق اجرایی:۱-شاغل به خدمت در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از سال ١٣٧٢ تا ١٣٧٩ ٢-شاغل به خدمت در  سازمان قضایی   نیروهای مسلح جمهوری اسلامی  ایران از سال ١٣٧٩تا١٣٩٨ ٣-عضو دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت  نظام٤-ریس کمیته صنعت و معدن
فصل اول برنامه راه شیری
با قسمت دهم به پایان میرسد. این برنامه نجومی با یک ویژه برنامه به
مناسبت پنجاهمین سالگرد فرود انسان روی ماه ادامه پیدا می‌کند و پس از یک
استراحت یک ماهه فصل دوم آن مجددا شروع می‌شود. در این آخرین قسمت از فصل
اول راه شیری به گوشه و کنار نجوم سرک می‌کشیم و مروجان علم نجوم در ایران
به فعالیت‌های گوناگون نجومی در ایران می‌پردازند. از برگزاری باشگاه‌های
نجوم تا ساخت ساعت‌های آفتابی و عکاسی از آسمان شب موضوعاتیست که
آدم اسیر دست دشمن باشد، نداند سرنوشتش چه می شود، از کمترین امکانات
مادی برخوردار باشد، جای تنگ و زندگی سخت و غذای کم و دارو و درمان ناچیز و دوری
از خانواده و خشونت دشمن و ... همه اینها ممکن است هر انسانی را از پا درآورده و
دچار افسردگی و بیماری کند. وضعیت اسرای ایرانی در عراق این گونه بود؛ اما جالب
است که نه تنها کمتر کسی دچار ناامیدی و انزوا می شد، بلکه اغلب اسرا با روحیه ای
پرنشاط امور روزمره خود را با ورزش و درس و فعالیت های هنری و خلاقیت و ... م
معرفی نامه - سید محمد خاتمی
سیّد محمّد خاتمی (زادهٔ ۲۱ مهر ۱۳۲۲ در اردکان یزد) محقق، روحانی، سیاست‌مدار اصلاح طلب و پنجمین رئیس‌جمهور ایران است که طی دو دوره بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ این مسئولیت را عهده‌دار بود. او سومین فرزند سید روح‌الله خاتمی است. وی از سال ۱۳۴۱ به فعالیت‌های سیاسی پرداخت و عضو انجمن اسلامی دانشجویان اصفهان بود. در سال ۱۳۵۹ نماینده مردم اردکان و میبد در مجلس شورای اسلامی بود و در همان سال به عنوان نماینده سید روح‌الله
معرفی نامه - سید محمد خاتمی
سیّد محمّد خاتمی (زادهٔ ۲۱ مهر ۱۳۲۲ در اردکان یزد) محقق، روحانی، سیاست‌مدار اصلاح طلب و پنجمین رئیس‌جمهور ایران است که طی دو دوره بین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ این مسئولیت را عهده‌دار بود. او سومین فرزند سید روح‌الله خاتمی است. وی از سال ۱۳۴۱ به فعالیت‌های سیاسی پرداخت و عضو انجمن اسلامی دانشجویان اصفهان بود. در سال ۱۳۵۹ نماینده مردم اردکان و میبد در مجلس شورای اسلامی بود و در همان سال به عنوان نماینده سید روح‌الله

چگونه گیتار مناسب را برای یک کودک انتخاب کنیم
چاپ مقاله جدید استاد امیر کریمی به دو زبان فارسی و انگلیسی

انتخاب گیتار مناسب برای کودک شما بسیار مهم است. مطالعات نشان داده اند اینکه یک نفر سازی را بنوازد یا نه، به چند ماه اول نوازندگی بستگی دارد. این امر به ویژه در مورد کودکانی با دامنه تمرکز کم صادق است.
ماه های اول نوازندگی، سرنوشت ساز ترین بازه زمانی برای یادگیری گیتار یک کودک است. بنابراین ضروری است که شما برای شروع گیتاری را انتخاب کن

توضیحات فایل:
دانلود پاورپوینت کارورزی ۴ رشته دبیری ریاضی
کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه پاورپوینت کارورزی ۴ رشته دبیری ریاضی در ۲۷ اسلاید قابل ویرایش می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.
جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت کارورزی ۴ رشته دبیری ریاضی ، بخشی از متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .
محتوای اسلاید ۵
فصل اول : فرآیند درس پژوهی
تعیین هدف:
قسمتی از کتاب درسی به عنوان هدف در نظر گ
معنی و تعریف. خودزندگی‌نامه یا اتوبیوگرافی به گونه‌ای از زندگی‌نامه‌نویسی اطلاق می‌شود که توسط خود فرد نگاشته شود. واژه‌ی اتوبیوگرافی از کلمه‌ی یونانی autobiographia گرفته‌شده که در آن autos به معنای خود، bios به معنای زندگی و graphien به معنای نوشتن است. به نظر می‌رسد تعریف این گونۀ ادبی با اختلاف نظرهای بسیاری همراه بوده و به همین دلیل، مرزبندی جامعی برای آن ارائه نشده‌است. با این وجود، بیش‌ترِ این تعریف‌ها را می‌­توان به دو دستۀ کلی تقسیم کرد
چقدر واقعا دیگه با مغازه های کوچیک کنار نمیام. حتی برای خریدن یک بسته کش تنبون.
اولین باری که با پدیده و مفهوم convenience stores یا همون فروشگاه های رفاه آشنا شدم، ده دوازده ساله بودم.
تو ماهنامه ی دوچرخه گمونم، یه داستان طنزی خونده بودم که شخصیت اصلی داشت ماجرای خرید با پدرش رو از یک همچین فروشگاهی توضیح میداد. اون موقع شهرستان کوچک ما فروشگاه بزرگ نداشت. تمام فروشگاه ها به همون مغازه های سنتی که باید با منت از فروشنده بخوای دو قلم جنس برات بیاره و ا
مجموعه فرهنگی هنری طراوت چارنگار با مجوز وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی با بهره گیری از مدیران دلسوز و نیروهای متخصص در حوزه فرهنگ و فناوری و آشنا به برگزاری سمینار و همایش، آموزش، فناوری، مطبوعات، تبلیغات، گردشگری و مد و لباس بر پایه توانمندی روحی،ذاتی،ظاهری و تخصصی و با استفاده از شیوه های نوین تکنولوژی و بر اساس چهارعنصر هنر،زیبایی، تخیل و خلاقیت و ذوق،فعالیتش را با هدف غنی خدمت به جامعه و کشورش،خود را همگون ساخته و تلاش میکند با کار و پیگ
یا چطور براساس یک عکس بنویسیم؟

این روزها نوشتن براساس عکس (عکس‌نوشت) در دنیای مجازی باب شده است. در این مطلب می‌کوشیم به دو سوال جواب دهیم: یکی این که آیا عکس‌نوشت‌ها را می‌توان داستان دانست و دیگر این که این نوشته‌ها چه کمکی می‌توانند به ما بکنند. در آخر چند راهکار مناسب برای نوشتن با تکیه بر عکس را در اختیارتان می‌گذاریم.
1. عکس‌نوشت‌ها اگر ساختار داستانی (آغاز، میانه و پایان)، به همراه عناصر داستانی (شخصیت، مکان، زمان و...) را داشته با
رَوایی/ناروایی فقاهتی کودک همسری
محمد موسوی عقیقی
(پژوهشگر حقوق، فقه، فلسفه)
این نوشته در شماره 89و90 ماهنامه «نسیم بیداری» منتشر شده است

الف) روایی فقهی کودک همسری
ب) دلایل فقاهتی توجیه کودک همسری
ج) ناروایی فقاهتی کودک همسری
ادامه مطلب
«من با زندگی به سبک و سیاق متظاهران و روشنفکران آشنا نیستم؟!
خیر من از یک راه طی شده با شما حرف می زنم. من سالهای سال در یکی از دانشکده های هنری درس خوانده ام، به شبهای شعر و گالری های نقاشی رفته ام، موسیقی کلاسیک گوش داده ام.ساعت ها از وقتم را به مباحث بیهوده درباره چیزهایی که نمی دانستم گذرانده ام. من هم سال ها با جلوه فروشی و تظاهر به دانایی زیسته ام. ریش پروفسوری و سبیل نیچه ای گذاشته ام»

عجیب نیست کسی که با ادا و اطوارهای روشنفکری آشنا
پردۀ نخست
صبحِ شنبه بود. ساعت 8ونیم کیهان‌شناسی داشتم. می‌دانستم دکتر ابوالحسنی حتمن تحت تأثیر اتفاق دیروز است. رسیدم دانش‌گاه. کیف‌م را داخل کلاس گذاشتم و بیرون آمدم. روی یکی از صندلی‌های لابی طبقۀ 1 دانش‌کده نشستم و آرام‌آرام 27 ساعت گذشته را در ذهن‌م مرور کردم. تا حالا نشده‌بود که دکتر بیش از یکی-دو دقیقه تأخیر داشته‌باشد. این‌بار بعد از 8 دقیقه بالاخره از پله‌ها پایین آمد. از دور سلامی کردم و پشت سرش وارد کلاس شدم. چشمان‌ش به‌وضو
«راز آن بوی شگفت» داستانی است با زبان شاعرانه که در آن ابر و گنجشک و سایر موجودات هم نقش دارند و اثر با انبوهی از خرده روایت های به هم پیوسته جلو می رود.
کتاب: راز آن بوی شگفت
نویسنده: فریبا کلهر
انتشارات: به نشر
احسان رضایی- فریبا کلهر، رمان نویس و نویسندۀ پرکاری است که فعالیت خود در حیطه ادبیات داستانی کودک و نوجوان را از دهه 1360  و با حضور در مجله های «رشد» آغاز کرده و تألیفات زیادی نیز در این حیطه از خود برجای گذاشته است. او حدود 13 سال، یعنی ا
تمام عمر با خوابیدن مشکل داشتم. آدم‌های توی قطار، آن‌ها که روزنامه‌شان را کناری می‌گذارند، احمقانه دست به سینه می‌شوند و فوراً با رفتار آشنایی توهین‌آمیز شروع می‌کنند به خرناس کشیدن، درست به همان اندازه‌ی یک آشنای آزاد و خودمانی که در حضور خپلی حراف، بی خیال، قضای حاجت می‌کند یا در تظاهراتی بزرگ شرکت می‌کند یا به اتحادیه‌ای می‌پیوندد تا ذوب آن شود، مرا به حیرت وامی‌دارد. خواب احمقانه ترین اتحاد جهانی است، با گزاف‌ترین حق عضویت و

... و باز ستاره ای دیگر از آسمان پرستارهشهر " فرزانگان و استعداد های درخشان "به دیار حق شتافت
متاسفانه باخبر شدم که آقای دکتر احمد سمیعی ( ا.شنوا  ) متولد بروجرد مورخ ، پژوهشگر و نویسنده قرن معاصر از میان ما رفته است .روحش شاد و یادش ماندگار و گرامی باد این مرد بزرگ شهر بروجرد یکی از فرزندان نام آورش از نسل " زرین کوب ها ، آیتی ها و شهیدی هایش .. را از دست داد .مراسم روز دوشنبه 21 بهمن 1398 از ساعت 3 تا 4 و نیم در سالن باشگاه پیام واقع در خیابان شریعتی
نگرانی های رقبای دورانتاش

نگرانی های رقبای شرکت دورانتاش چیست؟

در حال حاضر محصولات حدود 15 شرکت آنتی ویروس در ایران عرضه می شود.

ترندمیکرو، سیمانتک، آویرا، ایست ( نود32 )، کسپرسکی، وبروت، بیت دیفندر، دکتر وب ، ام سی سافت، آویرا، بولگارد، جی دیتا، کوییک هیل، اف-سکیور و ای اسکن از جمله آنتی ویروس هایی هستند که نسخه های اصلی آنها توسط 15 تا 20 توزیع کننده در بازار ایران ارائه می شود.
در این بین به نظر میرسد کسپرسکی، ایست، بیت دیفندر، اف-سکی
با امام هشتم

7218

(6)

به قلم دامنه. به نام خدا. با امام هشتم. قسمت ششم. رساله‌ی ذهبیه از امام رضا -علیه‌السلام- درباره‌ی طب است که به درخواست مأمون نوشته شد. چون مأمون دستور داد آن را با آب طلا بنویسند، به آن ذهبیه می‌گویند. به نقل از ماهنامه حکمت و معرفت، شماره‌ی ۸، آبان ۱۳۸۷، ویژه‌نامه‌ی حکمت رضوی.

توضح ضروری: در دانشنامۀ حوزوی، مطلبی دربارۀ رساله‌ی ذهبیه درج شده است که در زیر عیناً از این (منبع) نقل می شود:

«با توجه به این‌که به
شهر: دشت آزادگاناستان: خوزستانکشور: ایران

شهید سید مرتضی آوینی در شهریور
1326 در شهرری به دنیا آمد. پدرش مهندس معدن بود و به اقتضای کارش هر از
چندی به شهری می‌رفت و در آن ساکن می‌شد و پس از آن مأموریتی دیگر و شهری
دیگر. خانواده هم از او تبعیت می‌کرد. پس دوران کودکی و نوجوانی مرتضی در
شهرهای مختلفی سپری شد. او دوره دبستان و نیمی از دو
منتشر شده در: نامه اتاق بازرگانی (ماهنامه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران)، سال 88، شماره 116، شهریور و مهر 1397
وضعیت این روزهای اقتصاد ایران تعریف چندانی ندارد و بدتر از آن چشم‌انداز آینده است که چندان چشم امیدی نمی‌توان به آن داشت و ماه‌های پرتلاطمی در انتظار اقتصاد ایرانی است. اقتصادی که در گذشته، دولت، بیش از هر عاملی بر آن تأثیر داشت، امروز پدیده‌ای مهارناشدنی و خارج از سیاست‌های کلان دولتی شده است. عده‌ای آن
رطوبت سنج ها ابزارهایی ضروری برای
جلوگیری از ایجاد معایبی مانند هم کشیدگی،
اعوجاج و ناودانی شدن در چوب هستند.
در
حال حاضر دو نوع رطوبت سنج بصورت بدون پین و دارای پین در بازار موجود هستند که برای اندازه گیری رطوبت چوب از آنها استفاده می شود و هر کدام از آنها از معایب و مزایایی برخوردارند که در ادامه به آنها اشاره می شود.
در
هر دو نوع رطوبت سنج ذکر شده، نوع گونه چوبی از اهمیت خاصی برخوردار است.
رطوبت سنج های
بدون پین با استفاده از تکنیک های الکت
(تحلیل  جامعه‌شناختی فرایند شکل‌گیری فرقه شیخیه)
چکیده
مکتب شیخیه، اندیشه‌ای است که در سال‌های ابتدایی عصر قاجار ظهور می‌کند و بر دو ستون اخباریگری و تصوف استوارشده  است. این اندیشه اگرچه در ابتدا توسط شیخ احمد اَحسائی، به‌عنوان دریافتی باطنی و عرفانی از مذهب رسمی تشیع در کنار سایر مکاتب فقهی، کلامی و عرفانی و فلسفی تشیع مطرح می‌شود، اما به‌تدریج بر اثر شیوه اجتماعی طرح عقایدش به فرقه تبدیل می‌شود. هرچند غالباً تلاش شده است این تحو
دانلود پاورپوینت زندگی نامه پروین اعتصامی ادبیات پروین اعتصامی زندگی نامه پروین اعتصامی نخستین چاپ دیوان اشعار دوران بیماری و مرگ پروین

دسته بندی
تاریخ و ادبیات

فرمت فایل
ppt

حجم فایل
658 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
17

مقدمه
در جامعه ما با همه اهتمام و نظام فکری اسلام به تعلیم و تربیت عموم و لازم شمردن پرورش فکری و تقویت استعدادهای زن و مرد، باز برای جنس زن به علت نظام مرد سالاری امکان تحصیل و پرورش توانایی های ذوق کم بوده و روی همین اصل تع
(تحلیل  جامعه‌شناختی فرایند شکل‌گیری فرقه شیخیه)
چکیده
مکتب شیخیه، اندیشه‌ای است که در سال‌های ابتدایی عصر قاجار ظهور می‌کند و بر دو ستون اخباریگری و تصوف استوارشده  است. این اندیشه اگرچه در ابتدا توسط شیخ احمد اَحسائی، به‌عنوان دریافتی باطنی و عرفانی از مذهب رسمی تشیع در کنار سایر مکاتب فقهی، کلامی و عرفانی و فلسفی تشیع مطرح می‌شود، اما به‌تدریج بر اثر شیوه اجتماعی طرح عقایدش به فرقه تبدیل می‌شود. هرچند غالباً تلاش شده است این تحو

ششمین جشنواره ملی تولیدات فرهنگی هنری مدرسه عشق، با رویکردی متفاوت از دوره های پیشین این جشنواره؛ فصل جدید خود را با تغییراتی در  بخش های جشنواره ونحوه داوری ها با هدف هویت بخشی به پایگاه های مقاومت بسیج آغاز کرده است. عنوان «مدرسه عشق» برگرفته از کلام گهربار امام راحل عظیم الشأن(ره) در خصوص بسیج می باشد. طرح جشنواره فرهنگی هنری سالانه مدرسه عشق که در آستانه برگزاری ششمین دوره آن قرارگرفته ایم، فرصتی در جهت دیده شدن و ایجاد نشاط و پویایی
نویسنده: ک.ثامری، دانشجوی بیولوژی دریا

سندرم جنگ خلیج فارس (Persian Gulf Syndrome) که بیماری خلیج فارس هم خوانده می‌شود، یک اختلال مزمن چند علامتی است که کهنه سربازان بازگشته از جنگ و کارگران غیرنظامی در جنگ خلیج فارس را تحت تاثیر قرار داده است.
این سربازان همگی به امید اینکه بتوانند در آینده از خاطرات جنگ برای نوه هایشان صحبتی داشته باشند به خاور میانه آمده بودند؛ اما سندرم یا بهتر بگویم «جادوی سیاه» این امید را از آن ها گرفت. سندرم خلیج فارس در و
بسم الله الرحمن الرحیم
نشریه شبیه هنر سینما از دو بخش فرم و محتوا تشکیل شده. قبل از هر چیز باید تصمیم بگیریم که برای تهیۀ یک نشریه قالب آن در محدودۀ زمانی چه باشد: هفته نامه/دو هفته نامه/ ماهنامه و در محدودۀ صفحات چند صفحه باشد؟ A4/A5 تک رو یا دو رو. رنگی یا سیاه و سفید؟ و هر صفحه چند ستون داشته باشد؟ و هر ستون چه موضوعی داشته باشد؟ و تعداد کلمات محتوای ستون چه اندازه باشد؟
سبک نوشتن نشریه جدی باشد یا طنز؟ موضوع نشریه را مشخص کنیم: سیاسی/اجتماعی/هن
کتاب " انقلاب و نفت ؛ روایت وزیران جمهوری
اسلامی از اقتصاد سیاسی نفت " منتشر شد . این کتاب حاصل چند سال تلاش دوست
عزیز  "مهدی احمدی" است. مهدی احمدی که
از روزنامه‌نگاران برجسته و محقق کشور است سال هاست که بر روی مسائل نفت متمرکز
است. کتاب بر اساس چهار گفتگوی مفصل تدوین شده و بخش مهمی از تحولات صنعت نفت در
دوران بعد از انقلاب از سال 1358 تا سال 1384 را پوشش می‌دهد. مهدی احمدی برای
تدارک گفتگوهای خود و طرح سوالات دقیق ابتدا گاه‌شمار مهمترین تحولات صن
عنوان :پرسش مهر بیستم رئیس جمهور
چگونه می توان مدرسه ای شاد داشت؟
 مقدمه
       امروز در همه ی نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی اولویت و دغدغه خاطر مدیران و اعضای سازمان بحث نیروی انسانی، و توجه به این عامل مهم تاثیر گذار در روند فعالیت های سازمانی است و از طرفی بقاء و دوام هر سازمانی به نیروی انسانی آن ارتباط دارد برآورده نمودن و یا تا حدی ارضاء نمودن نیازهای به حق افراد سازمان از عواملی است که بر رشد و شکوفائی وافزایش بازده سازمان و می
بانکداری اسلامی :
از جمله دستاوردهای بسیار مهم و در خور انقلاب اسلامی در عرصه اقتصادی را باید اجرای کامل بانکداری بدون ربا عنوان کرد . پتانسیلهای فراوان و توان بالقوه موجود در قوانین و مقررات بانکداری بدون ربا به حدی است که در صورت اجرای صحیح و مبتنی بر شناخت درست آن می تواند به راحتی بسیاری از مشکلات موجود در عرصه های مختلف اقتصادی کشور را برطرف نماید . لازمه این امر شناخت دقیق این قوانین و پتانسیلهای موجود و اجرای کامل و صحیح آن است( ماهنام
سلام امروز میخواهیم درمورد یکی دیگر از شهیدان انقلاب  برای شما بنویسیم . این شهید در میان مردم خیلی به اخلاق نیکو و خردمندی مشهور است و بود . این شهید فیلم بردار ماهری هم بود و فیلم های معروفی رافیلم برداری کرده است . برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب زیر را بادقت بخوانید .
شهید سید مرتضی آوینی در شهریور سال 1326 در شهر ری متولد شد تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ی خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانش‌جوی معماری وارد دانش
بانکی از طریق موبایل قابل اجرایی تر از اینترنت خواهد بود زیرا در زیر ساخت های اینترنتی بسیار مشکل داریم و ضریب نفوذ و امنیت اطلاعات در موبایل بسیار بالا تر است (وب سایت ماهنامه تجارت الکترونیک و رایانه).

موبایل،  سراسر جهان را در دسترس بسیاری از کاربرد های بالقوه قرار می دهد که فراتر از فعالیت های ارتباطی معمولی هستند و موبایل ها که داده های آماده  و متصل به شبکه های ارتباطی دیجیتالی هستند به هموار کردن راه برای تجارت از طریق موبایل کمک

ششمین جشنواره ملی تولیدات فرهنگی هنری مدرسه عشق، با رویکردی متفاوت از دوره های پیشین این جشنواره؛ فصل جدید خود را با تغییراتی در  بخش های جشنواره ونحوه داوری ها با هدف هویت بخشی به پایگاه های مقاومت بسیج آغاز کرده است. عنوان «مدرسه عشق» برگرفته از کلام گهربار امام راحل عظیم الشأن(ره) در خصوص بسیج می باشد. طرح جشنواره فرهنگی هنری سالانه مدرسه عشق که در آستانه برگزاری ششمین دوره آن قرارگرفته ایم، فرصتی در جهت دیده شدن و ایجاد نشاط و پویایی

«داخلش بزرگتر از اونیه که از بیرون به نظر میاد.» هرکس که وارد تاردیس می‌شود این را می‌گوید. دنیای درون من هم مثل تاردیس است یا کیف منجوق‌دوزی هرمیون که با افسون گسترش تشخیص‌ناپذیر جادو شده یا گذشته از همه‌ی این‌ها، مثل کهکشانی که گستره‌اش بی‌پایان، ناشناخته و اسرارآمیز است و جا شده در درون من. می‌دانید که چه‌طور ما وقتی به چیزی توی ذهنمان فکر می‌کنیم، یک فضای خالی توی سرمان فرض می‌کنیم که انگار چیزی در آن است؟ مال من یک فضای تاریک خلا
یادکرد مجلهٔ «پیام زن» از ما و آثارمان

بیوگرافی
حجت‌الاسلام «علی‌اکبر مظاهری اصفهانی»، فروردین سال 1337 در شهر «تیران» استان اصفهان متولد شد و فضای دینی و مذهبی خانواده، او را به سمت تحصیل در حوزه‌ی علمیه سوق داد. وی کنار فراگیری علوم حوزوی، در زمینه‌ی مسائل اجتماعی و روان‌شناسی، در حوزه‌ی جوانان و خانواده مطالعات گسترده‌ای داشته است.حجت‌الاسلام مظاهری در عرصه‌ی تبلیغ، بیش از همه به امر نویسندگی علاقه دارد و فرهنگ مکتوب را مؤثرترین
زندگنامه ایرج میرزا پاییز ۱۲۵۲ یا ۱۲۵۳ خورشیدی در تبریز بدنیا آمد و در ۲۲ اسفند ۱۳۰۴ خورشیدی در تهران در گذشت. ایرج میرزا ملقب به «جلال الممالک» و «فخرالشعرا»، از جمله شاعران برجستهٔ ایرانی در عصر مشروطیت
(اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی) و از پیشگامان تجدد در ادبیات فارسی بود. ایرج میرزا در قالب‌های گوناگون شعر سروده و ارزشمندترین اشعارش مضامین انتقادی، اجتماعی، احساسی و تربیتی دارند.
شعر ایرج ساده و روان و گاهی دربرگیرندهٔ واژه ها و
 پیشگویی های هال لیندسی به عنوان یکى از مبلغان معروف تبشیری و استاد برجسته  تعالیم انجیل در ایالات متحده آمریکا  سراسر رنگ و بوی خشونت دارد . وى در آمریکا با لقب  پدر مکتب اعتقاد به تحقق پیشگوییهاى انجیل معروف است.
رهپویان هدایت: لیندسى صاحب «شبکه سخن پراکنى تثلیث»، ماهنامه
«شرح وقایع آخرالزمان»و فصلنامه «شماره معکوس» است و بیش از بیست کتاب در تفسیر
پیشگوییهاى انجیل تألیف کرده که محور این کتابها، آغاز جنگ نهایى آرمگدون در
فلسطین و ظهور
تعریف انضباط
انضباط درفرهنگ لغات مترادف با مفهوم هایی نظیر تربیت، کنترل، نظم و نظارت، حس فرمانبرداری، خوی اطاعت و نظیر آنها آورده شده است. از مجموع این مفاهیم می توان نتیجه گرفت که انضباط عبارت است از اعمال تربیتی که باعث ایجاد نظم در کار و حس انجام وظیفه طبق موازین تعیین شده، در افراد می شود و تخطی از آنها کارکنان را با نوعی تنبیه روبرو می سازد.در اغلب متونی که با مدیریت منابع انسانی ارتباط دارند، انضباط مترادف با دسیپلین به مفهوم تنبیه آو
متن نقلی: «ساعت حدود ۲۲ و ۴۰ دقیقه شامگاه سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۵۸ هنگامی که استاد مطهری از منزل دکتر سحابی در خیابان فخرآباد خارج می‌شد از فاصله بین دو تا سه متری از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید... روزنامه کیهان به مناسبت دومین سالگرد شهادت استاد مطهری، ۱۲ اردیبهشت ۶۰، ویژه‌نامه‌ای منتشر کرد، در این ویژه‌نامه گفتگویی منتشر شد با چند تن از این فرقانیان توّاب در بازداشتگاه اوین، آن‌ها درباره نحوه‌ی تشکیل گروه‌شان و نیز ع
هوالجمیل
دو مقاله صمیمی از مرحوم سرتیپ بهرام ناصری
بمناسبت سال نو و نوروز باستانی
روحش شاد و یادش گرامی
===================
ارادتمند : محمد حسین صادقی
09176112253
hodhodzar@gmail.com
در سال 1373 پس از راه اندازی ماهنامه هدهد مقالات متعددی در رشته‌های مختلف از همشهریان فرهیخته و فرهنگدوست و میهن‌پرست به دستم رسید که تعدادی از آنها به مرور چاپ شد و برخی از آنها بخاطر تعطیل شدن نشریه (به علت شکست مالی) به چاپ نرسید. در آن زمان دو مقاله از همشهری گرانقدرمان سرتیپ بهرا

بیوگرافی خسرو شکیباییدر شرح معاش طومار خسرو حوصله هنرپیشه این نوع آمده است که او متولد هفتم فروددین ماه ماه ۱۳۲۳ در خیابان مولوی تهران است . پدرش «احمد شکیبایی» سرگرد ارتش بود . هنگامی که خسرو صرفا ۱۴ سال داشت , پدرش بر اثر بیماری سرطان دارفانی را وداع گفت . مادرش «فریده خاتمی» اسم داشت . اسم شناسنامه ای وی «خسرو» بود البته خانواده و اقوام , اورا با اسم «محمود» صدا می کردند .خسرو مدتی در کارهایی از قبیل کانال سازی , آ
توانمندسازی کارکنان
توانمندسازی دارای معنای عام و خاص و تعبیرهای بیشماری است و این تنوع تعریفها و رویکردها، انسجام و یکپارچگی را از این مفهوم با مشکل روبه رو ساخته است، به گونه ای که در تعریفها توانمندسازی عواملی، چون : انگیزش درونی ، ادراک و تعهد ، ساختار شغل، انتقال قدرت یا اختیار و تسهیم منابع و اطلاعات به کار رفته است. توانمندسازی در حقیقت فرایند مستمر و دائمی است و در محیط پویا در سطوح متفاوت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.
توانمندساز
فهرست مطالب

عنوان
 صفحه

مقدمه..........................................................................................................................

هدف اساس................................................................................................................

مضموم نقش...............................................................................................................

افرادی که در روش ایفای نقش شرکت دارند.............................................................

مراحل اجرای روش تدریس ایفای نقش....................................................................

محاسن و محدودیتهای روش ایفای نقش......................
کابل شهری دیدنی و دوست داشتنی است.

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که مایلید در باره  افغانستان بیشتر بدانید؟ آیا تصوری درباره کابل و زیبایی‌های آن دارید؟ آیا می‌دانید  کابل یکی از زیباترین، معصوم‌ترین و متفاوت‌ترین پایتخت‌های جهان است؟ با  مجله پیام دلتا همراه باشید تا با هم در کابل، پایتخت افغانستان گردش کنیم و  زیبایی‌های آن را ببینیم.
کابل کجااست؟
کابل در قسمت مرکزی افغانستان قرار دارد.  این شهر کوهستانی است. یعنی بیشتر از ن
صبحِ شنبه. کلاس کیهان‌شناسی دکتر ابوالحسنی صبح‌های شنبه و دوشنبه است، 8ونیم تا 10ونیم. هفتۀ پیش نرفتم‌شان. شنبه خواب ماندم و دوشنبه هم سرم درد می‌کرد. شنبۀ این هفته که رسیدم سر کلاس، دکتر هنوز نیامده‌بود. به دو-سه نفری که سر کلاس بودند سلام کردم. کیف‌م را روی یکی از صندلی‌های ردیف نخست گذاشتم و از کلاس آمدم بیرون. ثانیه‌ای بعد دکتر را دیدم که از پله‌ها می‌آید پایین. بعد از سلام و صبح‌به‌خیر، بی‌مقدمه گفت: «هفتۀ پیش نبودی امید!» کمی فکر
کرمانشاه نهمین شهر پرجمعیت و یکی از کلان‌ شهرهای ایران و مرکز استان کرمانشاه در ایران می‌باشد که دارای جمعیتی بالغ بر۸۸۴۷۰۶ نفر و مساحت ۹۳٬۳۸۹٬۹۵۶ متر مربع است. شهر کرمانشاه بزرگترین شهر کردنشین و مهمترین شهر در منطقهٔ مرکزی غرب ایران است.
کرمانشاه از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران به شمار می‌رود و پیدایش آن به سده چهارم میلادی باز می‌گردد و از آن دوران تا حمله اعراب به ایران به عنوان دومین پایتخت ساسانیان مورد توجه حکومت بود. در دوران سل
آذرماه نود و یک بوده و من سرشار بوده ام از کلمه، از قصه، از روایت . این یعنی احساساتم زنده بوده اند، نفس می کشیده اند، چشم و گوش دلشان باز بوده. 
واقعیت سوسک زده را، آن ورژن هفت هشت ساله را که پاک کردم فقط 4 پست را نگه داشتم که یکی اش مربوط بود به آذر نود و یک ، شب یلدا. نگهش داشتم چون هنوز بعد از گذشت هفت سال می توانستم حس خوبی را که موقع نوشتنش داشتم  بیاد بیاورم، چون صدای ضربان های قلبش را می شنیدم ، موج احساسات زنده اش را درک می کردم .
الان ؟!
هرگ
شاید اگر تا یکی دو سال پیش شنیدن خبر ساخت فیلمی
با موضوع جهان پهلوان تختی توسط کارگردان آثاری چون آسمان زرد کم عمق، اینجا بدون
من، پرسه در مه و من دیه گو مارادونا هستم غیر معمول و تاحدی شگفت آور بود، اما پس
از تماشای تنگه ابوقریب(هشتمین اثر سینمایی بهرام توکلی) در فجر سی و ششم، شنیدن این
خبر چندان هم عجیب به نظر نمی آمد. چراکه توکلی نشان داد دوران جدیدی را در
کارنامه فعالیت هنری اش آغاز کرده است. او در زمان اکران ابوقریب در جشنواره فیلم
فجر به
تو این مطلب میخوایم درباره رشته کامپیوتر و شاخه های مختلفش صحبت کنیم و به سوالاتی که معمولا در ذهن اکثر افراد هست و عموما مطرح میشه پاسخ بدیم. من در این مقاله سعی میکنم خیلی راحت و خودمونی صحبت کنم که مطالب تو ذهن جای بگیره.شاید روز اولی که تو دانشگاه و یا هنرستان وارد رشته کامپیوتر میشید، تصویری که از رشته کامپیوتر توی ذهن دارین خیلی ابتدایی باشه و فکر کنین انتهای رشته کامپیوتر ختم میشه به اسمبل سیستم و یا نوشتن یه نرم افزار حسابداری!
بلاک چین یک واحد دیجیتالی است که در یک مجموعه از واحد های داده ای به نام بلاک ذخیره شده است. این بلاک های داده ای با یکدیگر از طریق یک تابع رمزنگاری شده معتبر و امن متصل می شوند. این بلاک هایی که محکم به هم زنجیر شده اند یک بلاک چین (blockchain)  نامیده می شوند. دلیل اینکه این نوع ساختار داده برای کارهایی مثل رمزگذاری مناسب است. تمرکززدایی آن است به این معنا که داده های داخل این بلوک ها در یک محل ذخیره نمی شوند و توسط هر کسی قابل دستیابی و همچنین توسط
مفاهیم مشابه با رضایت
بند اول-اجازه
در لغت رخصت  دادن و روا داشتن است. اما در اصطلاح فقه و حقوق مدنی، عبارت است از تأیید عقدی که به صورت فضولی صورت گرفته باشد، یا اجازه عقد مکره که تحت شرایط خاص و اجبار انجام شده است یا معاملات سفیه که بدون رضایت ولی صورت گرفته و باید ولی اجازه کند. اگر موصی زیاده بر ثلث ترکه وصیت کند محتاج به اجازه وارث است.[1]
بند دوم-اذن
اذن در لغت رخصت دادن، دستوری دادن و اجازه دادن است و در اصطلاح عبارت است از رضای به فعل یا ت

در طراحی و ساخت سالن زیبایی عوامل متعددی را باید مد نظر قرار داد. اما این عوامل کدامند و ایده آل ترین حالت هر یک برای طراحی و ساخت سالن زیبایی مورد پسند مشتری چگونه باید باشد؟ بدون شک موفقیت یک سالن با توجه به نوع کاربری آن بستگی بسیاری به طراحی و ساخت سالربن زیبایی دارد و همه ما در شهر و محل زندگی خود به عینه مشاهده کرده ایم که سالن هایی موفق و مورد استقبال مشتری هستند که در طراحی و ساخت سالن زیبایی خلاقیت و سلیقه خاصی بکار رفته باشد...

سوار تاکسی شدم تا به نشست خبری مدیرکل آبفای اصفهان برسم
-راننده تاکسی به مسافر جلویی می‌گوید ذهنم مشغول است، از صبح که از
خونه زده‌ام بیرون آب قطع بوده، هنوز هم هست،
دیروز هم از صبح تا ساعت 4 بعد ازظهر آب نداشتیم و بعد هم افت فشار
-روز قبل یک نفر زنگ میزند دفتر خبرگزاری، می‌گوید من با افتخار یک
قشر مستضعف این جامعه‌ام، منطقه 6 اصفهان می‌نشینم، قطعی آب داریم، افت فشار داریم
-پشت هم زنگ می‌زنند که تانکرهای آبمان از آب خالی شده، آیا افت فشار و

صبح بیدار که شدم، اتاقم مرتب، بولت ژورنالی که تازه درست کرده بودم روی میزتحریرم خوشگل می نمود. آهنگ بوی ماه مدرسه را به سیاق هرسال پلی کردیم، منتهی با ذوق سال های پیشین باهاش نرقصیدیم. راه افتادیم سوی مدرسه. امسال هم خودمان را از شر سرویس های ۵ صبح بیا درحالی که مدرسه ۷ شروع می شود خلاص کردیم!
وارد مدرسه شدم، بزرگ، خوشگل، خیلی باکلاس (بهتان پز نمیدهم، حقیقت است D:) و به قولی خَش بود ؛)
رفتم یواشکی پشت سر عذری ایستادم و تا کمی بعدش که برگشت هیچ چ

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها